zadanie 1 roku studiów magisterskich
2020/2021
Marcelina Gorczyńska
Echo
wideo 00:03:09 i 00:00:35, 2021
To dla Ciebie, jeżeli chociaż raz pomyślałeś sobie, że chciałbyś mieć obok siebie kogoś takiego jak Ty.
Lena Pierga
wideo, 2021
Aspiruję do tego, żeby być zauważona i doceniona. Osiąganie sukcesów pozwala zaznaczyć swoją obecność i udowodnić wartość. To, co zrobiłam, przestaje mieć znaczenie, najważniejsze jest to, że byłam w tym najlepsza. Oficjalne formy konkursu nadają wagę wygranej. Kompensuję braki, zbieram medale i sprawdzam, czy osiągnęłam już wystarczająco dużo.
2019/2020
Adam Siwek
wideo, 2020
Nie zawsze proces tworzenia jest intencjonalnym aktem. Bywa, że instynktownie i odruchowo oddajemy się na wpół świadomym czynnościom. Ingerując w dostępne akurat pod ręką materiały możemy całkowicie zmienić ich wygląd, znaczenie, nadać nowy sens.
Łukasz Horbów
Nauczyłem się płakać.
wideo 02:39
Praca ta jest zapisem działania, podczas którego w ciągu prawie pół roku nauczyłem się płakać na zawołanie, przełamując słowa „faceci nie płaczą” powtarzane mi w dzieciństwie.

Polina Kamarova
Proszę, postaw mnie na parapecie
fotografie, 2020
Czy jestem fotografką jeżeli nie korzystam z aparatu, nie kontroluje światła, a tylko naciskam jednocześnie dwa przyciski robiąc rzut ekranu? Zastanawiam się nad mocą sprawczą i dystansem, współpracą, siłą momentu, robiąc zdjęcia podczas rozmów video z osobami, zmuszonymi do przebywania w zamknięciu. Tryb życia moich bohaterów wywołany obecna sytuacja w świecie sprawia że życie ciała, aktywność zanika, człowiek “rozpływa się” w zagospodarowanej przez siebie bazie, która staje się wielofunkcyjna.







Anna Jankojć-Szafran
Serie fotografii, instalacja, 2020
Rzeźby z rzeczy niechcianych, wyrzuconych. Odpady.
Wprowadzenie śmieci do galerii sztuki.
Gest zaproszenia każdej klasy społecznej do instytucji galeryjnych.

2018/2019
Wojciech Szczerbetka
fotografie, 2019
“I can do things” to cytat z anonimowego źródła. W języku polskim może to oznaczać tyle, co “mogę robić rzeczy”. Może to zostać interpretowane na różne sposoby – od groźby, poprzez popis lub przechwałę. Ukazane zdjęcia oddają wielość interpretacji tego stwierdzenia – wybrane zdjęcia oddają przysłowiowe ‘no bo mogę’ w sytuacjach znalezionych w życiu codziennym.



Bartosz Zalewski
fotografie, 2019



Julia Dorobińska
fotografie, 2019


Maksymilian Biel
fotografie, 2019


