zadanie dla 2 roku studiów licencjackich
2020/2021
Aleksandra Raszka
fotomontaż, 2021
Obserwacja i rozpoznanie terenu zajętego przez wroga. Próba wychwycenia i zarejestrowania powtarzalnego schematu w tworzonym przeze mnie chaosie, w celu odzyskania zawłaszczonego fragmentu życia.

Piotr Szczęsnowicz
gif, 2021
Ile znaczymy dla naszego otoczenia? Badając okolice mojego mieszkania
zorientowałem się, że nie ma w niej żadnego śladu mojej obecności. Postanowiłem przedstawić się moim sąsiadom w formie, którą zazwyczaj się komunikują. Z serii zdjęć powstał gif, który uchwycił mnie w niekończącym się geście patrolowania okolicy.

2019/2020
Piotr Królikowski
wideo, 40″, 2019
Materiał, można by powiedzieć found footage. Jednak nie do końca. Mój pies nieoczekiwanie stał się odpowiedzią na hasło Rekonesans. Bronchoskopia, to badanie płuc, które musiała przejść, z powodu zapadającego się lewego płuca, powodującego duże trudności z oddychaniem. Nagranie, ku zdziwieniu weterynarza, zaciekawiło mnie, gdyż nigdy nie widziałem czegoś co tak kocham, od środka, jako anatomiczna układanka.
Roberto Cura
Top 10 rzeczy do zrobienia
fotografie, 2019
Poznajemy świat przez Internet. Gdy już wychodzimy do realu jesteśmy przygotowani z naszą listą TOP10.





Joanna Klikowicz
Rozpoznanie ciała
Wideo, 1’05”, 2019
Ciało jako obszar rozpoznania. Próba zderzenia się z własnym wizerunkiem oraz postrzeganiem samej siebie.
2018/2019
Marcelina Gorczyńska
wideo, 03’33’’, fotografia 9:16, 2019
Telefony, kamerki, nowe gesty, nowe problemy.

Lena Pierga
wideo, 1’40”, 2019
Praca opowiada o odnajdywaniu się w swoim ciele w kontekście narzuconych form i schematów działania. Jest badaniem i rozpoznaniem wzorców oraz próbą zmierzenia się z oczekiwaniami i archetypami dotyczącymi zarówno roli kobiety i mężczyzny w społeczeństwie, jak i w bardziej subiektywnym wymiarze, figur rodzicielskich – matki i ojca.
Marta Matysiak
wideo, 2’29”, 2019
scenariusz, zdjęcia, montaż
Łagodna. Życzliwa. Atrakcyjna. Potulna. Bystra. Oschła. Sztywna.
Wideo powstało w oparciu o ankietę zawierającą 50 przeciwstawnych sobie cech charakteru. Przeprowadziłam ją wśród osób zupełnie mi nieznanych, tak aby uchwycić moment pierwszego wrażenia oraz sprawdzić jaki wpływ na opinię ma sam wizerunek.
Klaudia Skuza
fotografie, 2019
Ciągi fotograficzne zestawiające fizjonomię twarzy artystki z częściami twarzy rodziców. Prace zostały wykreowane w programie graficznym poprzez pobranie elementów twarzy z portretów rodziców i wpasowaniu ich w twarz artystki. Mają charakter matematycznej kombinacji z wykorzystaniem oczu, nosów i ust. Głowa artystki jest niezmienna – stanowi ramę dla działań zachodzących w twarzy. Dwa główne ciągi są poświęcone osobno matce i ojcu. Następuje w nich narastająca wymiana cech. Trzecia plansza przedstawia kombinacje możliwe do uzyskania przy mieszaniu elementów twarzy matki i ojca. Praca jest badaniem – próbą uchwycenia istoty podobieństwa. Powstałe portrety, mimo że nierealne, wydają się nad wyraz znajome. Co stanowi o rozpoznaniu samego siebie?

Anna Fabrycy
wideo, 2019
Kamila Falęcka
wideo, 2019