Rekonesans

zadanie dla 2 roku studiów licencjackich

2020/2021

Aleksandra Raszka

fotomontaż, 2021

Obserwacja i  rozpoznanie terenu zajętego przez wroga. Próba wychwycenia i zarejestrowania powtarzalnego schematu w tworzonym przeze mnie chaosie, w celu odzyskania zawłaszczonego fragmentu życia.

Piotr Szczęsnowicz

gif, 2021

Ile znaczymy dla naszego otoczenia? Badając okolice mojego mieszkania
zorientowałem się, że nie ma w niej żadnego śladu mojej obecności. Postanowiłem przedstawić się moim sąsiadom w formie, którą zazwyczaj się komunikują. Z serii zdjęć powstał gif, który uchwycił mnie w niekończącym się geście patrolowania okolicy.

2019/2020

Piotr Królikowski

wideo, 40″, 2019

Materiał, można by powiedzieć found footage. Jednak nie do końca. Mój pies nieoczekiwanie stał się odpowiedzią na hasło Rekonesans. Bronchoskopia, to badanie płuc, które musiała przejść, z powodu zapadającego się lewego płuca, powodującego duże trudności z oddychaniem. Nagranie, ku zdziwieniu weterynarza, zaciekawiło mnie, gdyż nigdy nie widziałem czegoś co tak kocham, od środka, jako anatomiczna układanka.

Roberto Cura

Top 10 rzeczy do zrobienia

fotografie, 2019

Poznajemy świat przez Internet. Gdy już wychodzimy do realu jesteśmy przygotowani z naszą listą TOP10.

Joanna Klikowicz

Rozpoznanie ciała
Wideo, 1’05”, 2019
Ciało jako obszar rozpoznania. Próba zderzenia się z własnym wizerunkiem oraz postrzeganiem samej siebie.

2018/2019

Marcelina Gorczyńska

wideo, 03’33’’, fotografia 9:16, 2019
Telefony, kamerki, nowe gesty, nowe problemy.

Lena Pierga

wideo, 1’40”, 2019

Praca opowiada o odnajdywaniu się w swoim ciele w kontekście narzuconych form i schematów działania. Jest badaniem i rozpoznaniem wzorców oraz próbą zmierzenia się z oczekiwaniami i archetypami dotyczącymi zarówno roli kobiety i mężczyzny w społeczeństwie, jak i w bardziej subiektywnym wymiarze, figur rodzicielskich – matki i ojca.

Marta Matysiak

wideo, 2’29”, 2019
scenariusz, zdjęcia, montaż

Łagodna. Życzliwa. Atrakcyjna. Potulna. Bystra. Oschła. Sztywna.
Wideo powstało w oparciu o ankietę zawierającą 50 przeciwstawnych sobie cech charakteru. Przeprowadziłam ją wśród osób zupełnie mi nieznanych, tak aby uchwycić moment pierwszego wrażenia oraz sprawdzić jaki wpływ na opinię ma sam wizerunek.

Klaudia Skuza

fotografie, 2019

Ciągi fotograficzne zestawiające fizjonomię twarzy artystki z częściami twarzy rodziców. Prace zostały wykreowane w programie graficznym poprzez pobranie elementów twarzy z portretów rodziców i wpasowaniu ich w twarz artystki. Mają charakter matematycznej kombinacji z wykorzystaniem oczu, nosów i ust. Głowa artystki jest niezmienna – stanowi ramę dla działań zachodzących w twarzy. Dwa główne ciągi są poświęcone osobno matce i ojcu. Następuje w nich narastająca wymiana cech. Trzecia plansza przedstawia kombinacje możliwe do uzyskania przy mieszaniu elementów twarzy matki i ojca. Praca jest badaniem – próbą uchwycenia istoty podobieństwa. Powstałe portrety, mimo że nierealne, wydają się nad wyraz znajome. Co stanowi o rozpoznaniu samego siebie?

Anna Fabrycy

wideo, 2019

Kamila Falęcka

wideo, 2019